Oficiální klient ICQ uvolněn pod licencí Apache
Sdílet
Na konci letošního roku oslaví kdysi velmi populární kecálek ICQ dvacáté výročí. Nyní je k dispozici desátá verze jeho oficiálního klienta, jejíž zdrojové kódy jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Najdete je na GitHubu a podle dokumentace je možné je přeložit ve Windows, OS X a Linuxu (Qt).
ICQ bylo nejpopulárnější na přelomu tisíciletí, kdy mělo více než 100 milionů registrovaných uživatelů. V roce 2010 se už ale hovořilo jen o 42 milionech a o tři roky později o 11 milionech. ICQ bylo postupně vytlačeno sociálními sítěmi a IM klienty zaměřenými na mobilní platformy.
-
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
Ted uz to asi nezachrani. Navic tu verzi 10.x jsem pred casem zkousel a nenasel jsem ani razeni kontaktu podle stavu online/offline.
Velka skoda, ze to tenkrat nepodchytili, dneska prakticky neni prijatelna nahrada, ktera by slapala na vsech platformach. -
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
No ja myslel i sit, nejen klienta. Proste neco univerzalniho pro pokrocile i pro BFU, multiplatformni na pocitacich a i mobilech, s velkou zakladnou uzivatelu a pez pochybneho majitele.
-
JT (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
já s ICQ protokolem skoncoval, když neustále potírali neoficiální klienty a já měl java klienta na svém S55
-
-
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
S55 jsem mel take a na nem Jimm. V te dobe perfektni, clovek mohl psat na PC i na mobilu, dneska uz temer nejde sehnat mobil s klavesnici, aby to melo smysl.
-
To, ze ICQ provozuje ruska firma, ji v mych ocich na duveryhodnosti moc nepridava. Ne, ze by obecne byly ruske firmy spatne, ale zrovna bych se nedivil, kdyby davali (museli davat) Putinovi k nahlednuti, o co si rekne.
-
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
Je to vec nazoru, ja si zase rikam, ze furt lepsi, nez kdyby to toho strkal nos nekdo z EU, nebo USA, v tomhle poradi. Jeste lepsi by byla Cina nebo Japonsko, kdyz uz teda nekdo.
Samozrejme jinak uznavam listovni tajemstvi a jakekoliv nahlednuti by melo byt trestne, ale zijeme v realnem svete, ze. -
NULL (neregistrovaný) 192.168.1.---
No, on zase ve výsledku vlastně když se člověk dostane až na kost, tak mezi EU, USA, Čínou a Ruskem není žádný velký rozdíl. Všichni si dělají co chtějí, všichni jsou dost velcí a mají globální zájmy. Všichni mají propagandu a všichni potírají odpůrce. Jedni na to mají firewall, jiní filtrují komunikaci a jiné zakazují různé weby, jiní zase HTTPS a vypisují odměny na prolomení šif. protokolů ...... Praktickou ukázkou budiž to, že každá země z jmenovaných má nějaké disidenty, to slovo nemám moc rád, tak řekněme, že režim každé ze jmenovaných zemí někoho pronásleduje .... V Rusku operuje FSB, u Nás zase řádí CIA a NSA jak černá ruka a organizuje nám politické procesy, jaké by si ani s Čínou nezadaly. Jen se to hezky podá. V Rusku Putin při každém potopení nalezne Amforu, v KLDR Vůdce školí koho potká, v Americe chodí Obama s kabelovkou a dětmi na zmrzlinu a u Nás se zase vysílají reportáže o tom, kolikrát se premiér usmál a kolik nadojí EUro BIO kráva do vědra. Stejná situace. Platit a držet hubu. Jiné metody, výsledek stejný.
-
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
Ja bych rozdil videl v tom, ze kdyz do toho bude strkat nos EU, bude moci sikanovat uzivatele, protoze jsou na jejim uzemi. USA zase vsichni v EU ochotne polezou nekam, aby se jim zavdecili. Rusove by se kvuli tomuto museli odhodlat zas prijet v tancich. Cine jsme v podstate v tomhle ukradeni, kdyz budou chtit, tak si nas jednoduse koupi. A dejme tomu to Japonsko ani nema duvod nas kupovat. Proto bych ty staty a jejich zajmy preferoval takto.
-
NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz
Ok, nevím jak v Japonsku, ale pokud myslíš, že je nějaká výhra užívat servery v Rusku nebo v Číně, tak hurá do toho.
-
Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz
vyhra to neni, to netvrdim, ale v dnesni dobe je to bohuzel mensi zlo.
-
SB (neregistrovaný) 192.168.1.---
Nějak vás nechápu. V případě textové komunikace je XMPP mnohem lepší alternativou - protokol je otevřený, je možno šifrovat, můžu si vybrat server, který chci, či si dokonce svůj vyrobit, klientů pro různé platformy existuje 3 pr_de_le... Co z toho umí ICQ??? A uživatelé? Ti jsou tak líní, že jak něco není na 1 klik, tak to nezprovozní, přitom XMPP se nastavuje (narozdíl např. od SIPu) opravdu jednoduše.
-
brk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
Problém je svým způsobem to, že tady je ta alternativa a ne jen jedna. Někdy v 1996 tady bylo ICQ od Mirabilis a nic jiného. Pokud něco bylo, tak mimo obecné povědomí. Kdo používal instant messaging, tak měl prostě ICQ.
Pak se Microsoftu svou tržní silou povedlo dostat do hry Messenger, který se přivařil k Windows. Do firem natlačil Lync. Do toho přišel Skype, Jabber. Facebook použil XMPP, ale uzavřené jen pro své uživatele. Google se z počátku chval rozumně a svůj Talk nechal otevřený XMPP světu. Talk ale končí a následnický Hangouts už je taky jen pro Google kontakty. Pak přišel Viber, WhatsApp a čert ví co ještě.
Máme bambilion lepších klientů než původní ICQ, ale každý má něco jiného.
-
peter (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----
Na win pouzivam od zacatku mirandu pro msn, icq, jabber.
Je treba si trochu pohrat s nastavenim. Konkretne treba nastavuji zpravy ode mne na modre, pro mne na cervene, fonty, barvy, vzhled a par dalsich veci. Bohuzel se meni nastaveni ruznymi updaty, tak se to obcas musi hledat.Nevim, co mam spatne, ale posledni dobou mi pisi jakysi rusaci. Je to jasnej spam. Nevim, zda to souvisi s mirandou nebo jabberem. Driv mi psali na icq.
Mohli by mirandu zalozit na xml/html. Kde by slo menit nastaveni primo jako html kod, renderovani mistnosti, zpravy a tak. V kopii by nechali zazipovanou verzi default, kdyby si to uzivatel rozvrtal. Pak by nastavovaci program mohl byt html prohlizec, nejaky js, ktery vygeneruje kod.
-
Existuje i fork Miranda NG http://www.miranda-ng.org/
Už nevím jaký problém jsem cca před dvěma lety řešil a tehdy jsem jako řešení vygooglil právě přechod na Mirandu NG. V té době se mi zdálo, že její výkon probíhá mnohem aktivněji, přechod proběhl velice bezbolestně, takže jsem od té doby u ní zůstal.
-
foo bar (neregistrovaný) 185.99.119.---
Zdá se, že je dnes moderní uvolňovat mrtvý proprietární software pod OS licencemi.
Autor zprávičky
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.
-
- .NET Core Developer - API, microservices, platební terminály
- PHP Programátor
- IT / AV technik pro konference
- Product manager pro pracovní portály
- Delivery Manager neboli Agile Master
- Development Team Lead pro ERP systém
-
- Agilní metodiky v praxi
- PowerPoint 2016: Nejen pro začátečníky
- Excel pro začátečníky
- Úvod do řízení kvality
- Statistické funkce v Excel
- Outlook 2016: Jak na e-maily
-
- Datový analytik
- PYTHON vývojář pro vývoj AI
- Systémový specialista
- Programátor JAVA
- Development Team Lead pro ERP systém
- UX Kapitán/ka ke kormidlu!
-
- Agilní metodiky v praxi
- PowerPoint 2016: Nejen pro začátečníky
- Excel pro začátečníky
- Co potřebuje HR specialista vědět o projektovém řízení?
- Úvod do řízení kvality
- Zbavte se bolesti zad jednou provždy
Dále u nás najdete
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.