Hlavní navigace

Oficiální Ubuntu pro Nexus 7

29. 10. 2012

Sdílet

Začátkem roku Canonical prezentoval projekt Ubuntu for Android, na kterém jeho vývojáři pracují. Cílem projektu je přinést na mobilní telefony operační systém Android, který se po zasunutí do kolébky s připojeným monitorem, klávesnicí a myší promění v desktopové Ubuntu. Další vývoj už nebyl ze strany Canonicalu nějak komentován, takže se na tento projekt postupně zapomnělo.

Nyní mohou zbystřit majitelé tabletů Google Nexus 7, protože pro jejich tablet Canonical uvolnil instalátor, který nahradí předinstalovaný Android čistým Ubuntu. Nejde sice o avizovanou kombinaci desktopu s běžným androidím prostředím, ale určitě si i toto řešení své příznivce najde. Než se rozhodnete nahradit funkčního Androida, měli byste vědět, že Ubuntu pro Nexus 7 je stále ve vývoji a ani stabilní verze 13.04 nepoběží srovnatelně s originálním systémem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.