Hlavní navigace

Olympus končí s foťáky, divizi převezme Japan Industrial Partners

24. 6. 2020

Sdílet

Olympus OM-D E-M1 Autor: Olympus

Společnost Olympus vyrábí fotoaparáty a objektivy už téměř 90 let, poslední léta se její foto divize ale spíše trápila (nemluvě o finančních skandálech). Olympus nakonec hodlá tuto svou nevýdělečnou divizi odstavit, její činnost ale bude nadále pokračovat, a to pod novým subjektem. Firma se na prodeji foto divize dohodla s Japan Industrial Partners.

Olympus jako značka prý bude žít nadále, stejně tak objektivy Zuiko. Nekončí výroba fotoaparátů či objektivů Olympus. Ostatně celá transakce bude provedena až s koncem tohoto roku. Hrubě bychom to mohli přirovnat k situaci, kdy například Pentax jednoho dne začal patřit společnosti Hoya a o pár let později zase byl dceřinkou firmy Ricoh. Značka Pentax je ale na trhu stále, byť se – podobně jako Olympus – poměrně dost trápí.

Jaké konkrétní parametry převodu divize budou nakonec vyjednány a jaká bude nastavena budoucnost pro systém Micro43 u značky Olympus, přístroje typu Pen a OM-D a objekvity Zuiko, se teprve ukáže. Prozatím je podepsané a veřejně oznámené memorandum o porozumění.

V případě zájmu si můžete poslechnout pohled jednoho z fotografů, který o Olympus systémech točí videa už dlouhé roky a má kontakty na zástupce firmy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.