Hlavní navigace

Ondřej Filip z CZ.NIC vstoupil do Síně slávy Cybersecurity

3. 6. 2019

Sdílet

Ondřej Filip

Při příležitosti 20. ročníku konference Information Security Summit – IS2, převzal Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, ocenění za přínos v oblasti kyberbezpečnosti na území České republiky a vstoupil do Síně slávy Cybersecurity. Ondřeji Filipovi předal tuto cenu předseda představenstva společnosti CETIN Juraj Šedivý. Prvním laureátem je Jaroslav Šmíd z NÚKIB, který ji získal v minulém roce.

Je mi ctí stát se členem Síně slávy Cybersecurity. Toto ocenění beru také jaké vyznamenání pro projekty, na kterých ve sdružení CZ.NIC řadu let pracujeme. Namátkou bych uvedl open source routery Turris Omnia a Turris MOX, Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ nebo bezpečnostní projekt FENIX, na jehož vzniku a utváření jsme úzce spolupracovali s kolegy z neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ, uvedl u příležitosti svého jmenování Ondřej Filip.

Společnost TATE International pořádá jednou ročně konferenci o informační bezpečnosti – Information Secrity Summit – IS2. V rámci této akce probíhá slavnostní jmenování do Síně slávy Cybersecurity. Uvedena je vždy jedna nominovaná osobnost, která zásadním způsobem nebo dlouhodobým pozitivním přínosem ovlivnila kyberbezpečnost v České republice.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.