Hlavní navigace

Online seminář nejen o IPv6 už tento pátek

2. 6. 2021

Sdílet

IPv6 Autor: Depositphotos

Tradiční seminář věnovaný nejen IPv6, se letos opět uskuteční online v pátek 4. června. Letos je to již deset let od chvíle, kdy proběhla první velká zkouška nasazení IPv6 ve velkém měřítku. Ačkoli přechod na nový protokol stále neprobíhá tak hladce, jak si všichni nejspíše přáli, lze pozorovat postupné změny k lepšímu. Například jsme se v loňském roce po letech slibů konečně dočkali zavedení podpory IPv6 na mobilních datových službách od prvního operátora, píší za CESNET organizátoři semináře. Budou následovat další podobná oznámení?

Na programu online semináře najdete pět přednášek a tři bleskové lightning příspěvky. Radek Zajíc shrne uplynulých deset let v životě a nasazování IPv6, Pavel Valach probere stav nasazení na nejběžnějších videokonferenčních službách, Martin Huněk se bude zabývat autokonfigurací síťových rozhraní a Ondřej Caletka vám řekne, jak správně naprogramovat aplikaci bez ohledu na konkrétní protokol síťové vrstvy.

Šestý ročník semináře o IPv6 se uskuteční už tento pátek, opět plně online. Účast je zdarma, stačí se zaregistrovat na webu akce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.