Hlavní navigace

OOo Writer 2.0 vs Microsoft Word 2003

23. 6. 2005

Sdílet

Bruce Byfield vydal na Newsforge rozsáhlé porovnání kancelářských textových procesorů OOo Writer 2.0 a Microsoft Word 2003. OpenOffi­ce.org již začínají pronikat do podnikové sféry a tak je podobné srovnání na místě. Nová verze navíc přinese řadu vylepšení a měla by se stát ještě silnějším soupeřem pro MS Office.

Podle článku ale nejsou OOo v žádném případě stále dokonalé. Především je vytýkána nekompaktnost uživatelského rozhraní. Důvodem těchto nedodělků je ale pravděpodobně fakt, že vývoj OOo není uzavřený a dokončený a jejich otevřený vývojový model nabízí stále cesty ke zlepšení.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2005 19:00

  Pepa (neregistrovaný)
  "Důvodem těchto nedodělků je ale pravděpodobně fakt, že vývoj OOo není uzavřený a dokončený a jejich otevřený vývojový model nabízí stále cesty ke zlepšení."

  Alias důvody, proč MS Word nemá nedodělky je to, že je uzavřený a dokončený a už na něm není co zlepšovat? To je ale blbost, co? A obráceně to zní tak chytře!!!
 • 23. 6. 2005 20:22

  Lubos "herrman" Moscovic (neregistrovaný)
  Neviete ci existuje aj nejaka takato studia. Ta by ma zaujimala o dost viac.
  Totiz tu sa mi zda zaostavanie OOo trochu viac, preto by ma takato studia zaujimala, najlepsie teda OOo 2.0 vs. 2003 Excel.
 • 24. 6. 2005 13:58

  Tomáš Tintěra (neregistrovaný)
  Odkkazovany clanek jsem prave precetl, a je mnohem fundovanejsi a povedenejsi nez mistni zpravicka o nem. Takze doporucuji kliknout.

  I ten kdo se vyhyba reklame musi vedet, ze novy MS Office inovuje hlavne v oblasti tymove spoluprace. Tyto vlastnosti ale o v odkazovanem srovnani chybi uplne. Ze by OO nic takoveho nemel?
  :)

  Pokud byste ale nahodou o takovem srovnani vedeli, dejte urcite vedet! D. Tom
 • 7. 7. 2005 9:39

  OK (neregistrovaný)
  Zní to přehnaně

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.