Hlavní navigace

Open Source Census přináší první výsledky

24. 4. 2008

Sdílet

Nedávno spuštěný projekt Open Source Census se snaží spočítat a udělat statistiku instalací open source software. K dispozici jsou již první výsledky ze sčítání. Aktuálně je k dispozici statistika asi z 800 firemních PC. Kromě jednotlivých OSS projektů jsou vidět i statistiky pro jednotlivé operační systémy, rozložení PC podle země původu, zastoupení podle oboru firmy, dále je tu rozdělení podle velikosti firmy vzhledem k počtu zaměstnanců.

Ze statistik distribucí na firemních PC vede jednoznačně Ubuntu se 46%, druhý je Debian se 14%, SUSE Linux má 9%, Fedora 8%, Gentoo 7%.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2008 10:56

  Pavol Rusnak
  800 pocitacov? to je jedna alebo dve velke firmy, podla mna je tato statistika hodne skreslena. az budu mat zaindexovanych aspon takych 1000 firiem roznych velkosti, potom to bude zaujimave.
 • 24. 4. 2008 14:42

  cortex (neregistrovaný)
  podla kolacoveho grafu "Participants by Geography" to vyzera tak na minimalne 10 mensich spolocnosti, cize ano je to este velmi skreslene a bez dostatocnej vypovednej hodnoty
 • 26. 4. 2008 1:09

  LENIN POWER! (neregistrovaný)
  ale tenhle pruzkum vyzaduje stahnout si neco co bude cosi hledat na mem pocitaci a pak pravdepodobne pres net posilat neco pryc do ceho neuvidim. Jak mam vedet ze mne treba nekrade .ssh klice a seznam hostu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.