Hlavní navigace

Open Source Initiative přišla o status neziskové organizace

8. 10. 2009

Sdílet

Open Source Initiative (OSI) je nebo spíše byla organizace, jejíž hlavní činností bylo rozhodovat o tom, která licence a tedy i který software je open source a který ne. Udržovala tzv. Open Source Definition, tedy deset pravidel, podle kterých se rozhodovala. OSI měla sídlo v Californii a tam začátkem září ztratila status organizace. Jaké to bude mít důsledky zatím není jisté.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2009 18:31

  mck182 (neregistrovaný)

  Eh…ze zpravicky jsem se nedovedel nic vic nez rika nadpis…cekal jsem, ze po otevreni se dovim tu hlavni vec, kvuli ktere tu zpravicku vubec otviram…PROC?

 • 8. 10. 2009 21:15

  Christof

  to je potřeba jít ke zdroji, přitom stačilo pár slovy shrnout

  “Like many non profits that are staffed by volunteers we have not always gotten our paperwork into the state on time. We have been working with our counsel and accountants to satisfy the state’s requi­rements for several months, but have not been able to make the submissions as swiftly as the state wanted. Consequently, they have suspended our corporate status. We are working hard to satisfy their requirements and anticipate that we will be able to do so in the near term. Since OSI does not conduct business in a conventional manner, i.e. we are not selling products, we believe that the suspension will have a minimal effect on our mission.”

 • 15. 10. 2009 2:26

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Zkusím volně přeložit. „Dobrovolníci a komunita, to je chaos až bordel. U nás to došlo tak daleko, že nám stát odebral status neziskovky. A to je ještě štěstí, že nás všechny nepozavírali.“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.