Hlavní navigace

OpenAlt 2015: Prodloužení uzávěrky CfP

11. 9. 2015

Sdílet

Na základě četných přání prodloužili organizátoři konference OpenAlt uzávěrku sběru témat do středy 21. 9. Pokud tedy máte co říct, ale nestihli jste přihlásit své téma, máte ještě možnost vyplnit registrační formulář.

Letošní desátý ročník brněnské konference OpenAlt se uskuteční 7. a 8. listopadu 2015. Akce navazuje na LinuxAlt a Openmobilty. Jubilejní ročník se posouvá blíže k běžným uživatelům, na své si tedy přijdou nejen odborníci.

Organizátoři hledají přednášející, kteří by chtěli představit veřejnosti svůj projekt a získat tak pro něj nové podporovatele. Může jít o software, ale i hardware spadající do tzv. domácí tvorby alias DIY, výstupy z agregací, analýz open data atd.

Už nyní mají organizátoři připravený blok, který vás seznámí jak si v domácích podmínkách navrhnout plošný spoj, otestovat a v zahraničí nechat levně a kvalitně vyrobit. Také se budete moci zeptat na strasti s QR platbami přímo autora řešení. Zejména hráči počítačových her pak mohou zjistit co obnáší vývoj her nejen pro počítače, ale i pro telefony nebo prohlížeč.

S rostoucí gramotností obyvatelstva v informatice si na nás nejen úřady připravují nové a nové překážky, které spoléhají na znalost. Proto organizátoři připravují cyklus přednášek Život a svět pojednávající o všem na co můžete narazit a je vhodné si zapamatovat. Například jak se starat o svoji datovou schránku, internetové bankovnictví a mnoho dalšího včetně ochrany.

Nejrychleji se zkušenosti získávají z praxe, a tak bude dán velký prostor pro dílny/workshopy či přednášky „Jak to funguje“. Ať se jedná o stavbu 3D tiskárny, tvorbu mobilní aplikace nebo jak správně prezentovat a kreslit.

K dispozici jsou ke shlédnutí videa z minulého ročníku OpenAlt 2014.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.