Hlavní navigace

OpenAlt 2015 stále hledá přednášející a tipy na přednášky

25. 8. 2015

Sdílet

V letošním roce nás čeká 7. a 8. listopadu 2015 desátý ročník brněnské konference OpenAlt, která navazuje na LinuxAlt a Openmobilty. Jubilejní ročník se posouvá blíže k běžným uživatelům, na své si tedy přijdou nejen odborníci.

Spolek OpenAlt z. s. nyní hledá přednášející, kteří by chtěli představit veřejnosti svůj projekt a získat tak pro něj nové podporovatele. Může jít o software, ale i hardware spadající do tzv. domácí tvorby alias DIY, výstupy z agregací, analýz open data atd.

Už nyní mají organizátoři připravený blok, který vás seznámí jak si v domácích podmínkách navrhnout plošný spoj, otestovat a v zahraničí nechat levně a kvalitně vyrobit. Také se budete moci zeptat na strasti s QR platbami přímo autora řešení. Zejména hráči počítačových her pak mohou zjistit co obnáší vývoj her nejen pro počítače, ale i pro telefony nebo prohlížeč.

S rostoucí gramotností obyvatelstva v informatice si na nás nejen úřady připravují nové a nové překážky, které spoléhají na znalost. Proto organizátoři připravují cyklus přednášek Život a svět pojednávající o všem na co můžete narazit a je vhodné si zapamatovat. Například jak se starat o svoji datovou schránku, internetové bankovnictví a mnoho dalšího včetně ochrany.

Nejrychleji se zkušenosti získávají z praxe, a tak bude dán velký prostor pro dílny/workshopy či přednášky „Jak to funguje“. Ať se jedná o stavbu 3D tiskárny, tvorbu mobilní aplikace nebo jak správně prezentovat a kreslit.

Buďte součástí jubilejního ročníku a pomozte uspořádat výjimečnou akci a setkat se spoustou zajímavých lid. Pokud tedy máte co říct, vyplňte registrační formulář do 7. září 2015. V případě, že sami přednášet nechcete, ale máte tip na zajímavé téma nebo osobu, která by měla co říct, vyplňte prosím příslušný formulář.

K dispozici jsou ke shlédnutí videa z minulého ročníku OpenAlt 2014.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.