Hlavní navigace

OpenBSD potřebuje vaši finanční pomoc

21. 3. 2006

Sdílet

„Každý admin/systémový inženýr použivající OpenBSD v placených službách by měl zvážit objednání originálních CD setů pro klienty, jejichž systémy spravuje. Tento krok rovněž pomůže eliminovat klasickou otázku „Co je to OpenBSD za věc?“” Toto je jeden z příspěvků na Undeadly.org k diskusi o problémech financování OpenBSD projektu, který mimo jiné ze svých (stejných) peněz financuje i vývoj OpenSSH

Marco na Undeadly.org opět poukazuje na podporu OpenBSD projektu objednáním originálního CD setů k nové verzi 3.9, která vyjde 1. května 2006. Mimo to více komentuje finanční situaci projektu a kolik stojí tzv. hackatons, srazy OpenBSD vývojářů, kde se udělá nejvíce práce na systému a projektu OpenSSH. Marco kontatuje, že velké hackatons stojí okolo 30 tisíc USD a že díky těmto velkým výdajům není prozatím na rok 2007 žádný hackaton plánován.

Je nutné si uvědomit, že cena originálních CD setů je nasazená a že je příspěvkem na chod projektu. OpenBSD je specifický projekt, který je vyvíjen v Kanadě kvůli dřívějším exportním omezením šifrovacích algoritmů, a že kdysi přišel o finanční příspěvky od DARPA/AirForce kvůli kritice válce v Iráku – tudíž narozdíl od FreeBSD nemá OpenBSD projekt velkou finanční podporu od větších firem. Více o dotacích najdete na openbsd.org/do­nations.html.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?