Hlavní navigace

OpenIndiana Hipster 2021.10, nový snapshot po půl roce

7. 12. 2021

Sdílet

OpenIndiana

Po dalších šesti měsících vychází další verze pravověrného Unixu, dnes známého jako OpenIndiana Hipster, jenž navazuje na původní Solaris. Verze 2021.10 jistě přináší mnohé dílčí novinky, avšak Andreas Wacknitz zakončuje oznámení po pár větách slovy, že podrobnosti budou následovat, až to okolnosti dovolí.

Jelikož jde de facto o snapshot operačního systému, který je typu rolling release, aktualizace by už nyní měly putovat ke všem uživatelům systému, nové instalační obrazy budou zajímavé zejména pro majitele novějšího hardwaru. V případě nutnosti postačí  pfexec pkg update -v.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 12. 2021 10:50

  Ondra Satai Nekola
  Zlatý podporovatel

  Je to realne pouzitelne k necemu (vyvojarsky desktop pro jazyk X, server pro Y...)?

  Trochu mne to mrzi - pred lety se tam dalo doufat v peknou budoucnost, ale ted narposto netusim, zda to naslo alespon nejakou niku.

 • 7. 12. 2021 20:18

  martinpoljak

  Otázka je, jestli to je správná otázka. Já osobně jsem třeba několik let používal na svých desktopech FreeBSD a to celkem k plné spokojenosti. Odešel jsem z něj vlastně jen kvůli podpoře hardwaru v noteboocích, která je občas složitá i v Linuxu. Kdybych mohl, píšu z něj i dnes. Linux je použitelný, ale BSD je k tomu ještě fajn. A nemá to důvod, je to prostě jen uživatelský pocit z různých drobností, které bych teď už ani nevyjmenoval.

  A tohle je, řekl bych, podobný případ.

 • 8. 12. 2021 7:57

  Ondra Satai Nekola
  Zlatý podporovatel

  Aby to bylo fajn, tak to nejdřív musí být použitelné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.