Hlavní navigace

OpenMandriva Lx 4.0 s jádrem 5.1.9 a KDE Plasma 5.15

18. 6. 2019

Sdílet

OpenMandriva Lx 4.0 Autor: OpenMandriva

Nové velké vydání distribuce OpenMandriva jde plně v duchu těch předchozích. To znamená nejnovější linuxové jádro (plus k tomu 5.2-rc4 v repozitářích), (téměř) nejnovější desktop KDE a používání kompilátoru LLVM/Clang namísto GCC (a k tomu optimalizace jako LTO a PGO, nicméně GCC 9.x je samozřejmě k dispozici).

Oproti 3. řadě přináší OpenMandriva Lx 4.0 desktop postavený na kombinací KDE Plasma 5.15.5 + Frameworks 5.58 + Applications 19.04.2 (a v pozadí Qt 5.12.3). LibreOffice má nyní kompletní integraci s prostředím Plasma, nechybí wbový prohlížeč KDE Falkon stavějící na základu Chromium (Falkon je nyní výchozím prohlížečem), díky expiraci patentů je zde konečně podpora formátu MP3 atd.

Aktualizovány jsou vlastní programy jako OM Welcome, OM Control Center či OM Repository Management Tool, přičemž distro staví na RPM4 a DNF. Aktualizací se dočkal i instalátor Calamares. I OpenMandriva pokračuje v přechodu na Python 3. K dispozici je kompletní přehled změn.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 6. 2019 0:54

    __I__

    Prehlásenie, že KDE Falkon stavia na Chromium je dosť zavádzajúca informácia. Používajú síce rovnaké jadro, ale to je tak všetko. Rozhodne má s Chromiom spoločného menej ako Opera, Vivaldi, Brave, Blisk, Epic, Iron, Torch, Comodo Dragon, ...

Byl pro vás článek přínosný?