Hlavní navigace

OpenMandriva shání peníze na vývoj

21. 1. 2015

Sdílet

Nezisková organizace OpenMandriva, vyvíjející stejnojmennou distribuci (dřívější Mandriva, a ještě dříve Mandrake), spustila na Indiegogo crowdfundingovou kampaň na podporu vývoje a činnosti s ním spjatých. 

Předpokládané náklady projektu na rok 2015 byly spočítány na 27 500 dolarů. Konečná částka kampaně však byla stanovena jen na 15 000 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2015 17:31

  hulka (neregistrovaný)

  Kdo by jeste madrivu chtel? Vypada na chcipnuti a jeji nahrade (mageia) se dari celkem dobre.

 • 21. 1. 2015 18:16

  Jarda_P

  Spis by meli to distro utratit. Patrne kdysi nejaky vyvojar v minulem zivote spachal nejaky hrozny cin a to distro je ted proklete, protoze at delaji, co delaji, vzdycky se to posere.

 • 22. 1. 2015 8:46

  Honz (neregistrovaný)

  nepochopím, co se vlastně stalo, když nejoblíbenější distro začalo padat dolů... Dneska už je to zombý (takhle je to správně česky?) a téměř všichni mandriváci přešli k Mageje...

 • 22. 1. 2015 9:08

  Libor Šedivý

  Já z Mandrivy utekl k Ubuntu a už se odtama nehnul. Doposud mě žádný OS nepřesvědčil, že Ubuntu nahradí. Nejvíce jsem koketoval s Debianem, ze kterého Ubuntu vychází, ale chyběla mi tam Ubuntí duše, vše složitější. Začínal jsem na Mandrake, byla to zajímavá distribuce, ale ... ne, párkrát se rozbily závislosti či jsem poboural systém a to ne, já chtěl něco stabilního, pokud možno s českým manuálem. Tohle všechnu Ubuntu zvládlo a navíc mělo krásnou českou podporu, zejména fórum. Nevím, jak je to nyní - 98 % všeho mi funguje na výbornou, maximálně je problém s čtečkou otisků, ale to mě nijak zvlášť netrápí. Takže návrat k Mandrivě už fakt ne. :-) Potřebuji pracovat a ne se trápit laděním.

 • 23. 1. 2015 9:30

  figura (neregistrovaný)

  Já z Mandrivy přes *buntu (všeho druhu) skončil u openSUSE, protože mi v něm vše funguje, což se o *buntu rozhodně říct nedalo (Wifi - stále se odpojovala, videa na YT - sekání asynchroní obraz/zvuk, nešlo tisknout z tiskárny přes WIFI). *buntu fórum je kapitola sama pro sebe, arogance dostala naprosto nový rozměr po zkušenosti s ním. Tím netvrdím, že *buntu nikomu nevyhovuje, jen jsem tím chtěl poukázat na to, že každé distro má svoje mouchy..

 • 23. 1. 2015 11:50

  Libor Šedivý

  Asi je to o štěstí (dnes si již vybírám hw na míru), já kdysi také měl problémy s wifi atd., ale ty dávno odezněly. Faktem je, že openSUSE jsem již leta netestoval, zkusím. ;) Jinak jsem na Ubuntu měl trochu problémy s ovladači starší grafiky ATI (odepsali ty karty velmi rychle), ale od té doby, co jsem se vrátil k těm opensource, tak docela spokojenost, ač s neopensource byl větší výkon. Takže aktuálně - videa na YT vcelku v pohodě (někdy trochu trhavé ve FullScreenu, ale to mám na Win taky), tisk na wifi HP tiskárně - v pohodě, wifi v pohodě (velmi snadné připojení, žádné psaní skriptů jako kdysi), a tak. Já jsem spokojen a asi jste měl smůlu. Na Ubuntu fóru již moc aktivní nejsem a nerad slyším, co říkáte, protože Ubuntu si mě získalo i díky dobrým uživatelům z fóra, poradili mi i s úplnými kravinami. I to byl jeden z důvodů mého plného přechodu na Linux. Jednu dobu jsem i aktivně překládal na Launchpadu, faktem je, že tam byl trochu chaos, ještě vzpomínám na Petra Tomeše (snad to jméno nepletu). No, zatím zůstávám na Ubuntu a Androidu a uvidím, jak to bude dále.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.