Hlavní navigace

OpenSolaris se přibližuje Solarisu

1. 6. 2009

Sdílet

Vztah OpenSolarisu a Solarisu byl do teď podobný jako u distribucí Redhat Enterprise Linux a Fedora. Funkce přidané do Fedory se časem po prověření dostaly do Redhat Enterprise Linuxu. S koupí Sunu Oraclem se ale vztah OpenSolarisu a Solarisu mění. OpenSolaris se přibližuje enterprise politice. Některé služby a vlastnosti, které měl dříve jenom Solaris, najdeme teď i v OpenSolarisu. Vypadá to, že Oracle chce pro svoji databázi nabídnout to nejlepší i v open verzi. Více informací najdete na infoworld.com.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 6. 2009 8:48

  Milan Čermák (neregistrovaný)

  Tvě poznámky. 1, Převzetí Sunu Oraclem ještě neproběhlo a společnosti Oracle zatím nemá co mluvit do vnitřních záležitostí firmy Sun. Vztah OpenSolarisu a Solarisu nevyjímaje.

  2, OpenSolaris je založen na vývojové větvi, která byla původně dostupná jako Solaris Express Comunity Edition (SXCE). Podle původní strategie by z SXCE posléze vznikl Solaris 11. OpenSolaris je právě v té fázi přerodu z vývojové větve do hotového produktu (a přesně to říká i odkazovaný článek). Vztah Solarisu 10 a OpenSolarisu to však nemění. Není vlastnost, kterou by Solaris 10 měl a která by v OpenSolarisu chyběla.

  A ještě si neodpustím jednu žurnalistickou poznámku. Pokud píšete zprávu, odpusťte si vlastní názor. Ten do zprávy nepatří. Pokud jej uvedete, vytvoříte glosu (což je jiný literární útvar) a ta patří spíše na váš blog.

 • 21. 10. 2009 20:35

  _setuid_H (neregistrovaný)

  Trochu doplnim kolegu Cermaka. OpenSolaris (jako distribuce, ne projekt) se zacina blizit Linuxu, tedy co se distribuce tyce. Nebo alespon to tak zainteresovanym lidem pripada.

  SXCE byla temer Solaris 10 (ale s pomerne o dost novejsimi balicky) drzela se konceptu atd, ale distro OpenSolaris (indiana) je nekde docela jinde. Pomerne dost lidi by Vam o tom mohlo vypravet.

  Jinak co se

  S pozdravem

  Lubos Kocman
  CZOSUG Leader

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.