Hlavní navigace

Opensource projekt ScreenToGif byl „vykraden“ komerční firmou

26. 7. 2019

Sdílet

ScreenToGif

Nicke Manarin z Brazílie již několik let vyvíjí aplikaci ScreenToGif, což je aplikace, která umožňuje nahrávat dění na obrazovce a následně vše upravit v integrovaném editoru. Aplikace je hojně využívána, protože alternativ moc neexistuje. A umí toho dost.

Právě včera (25. července) se na stránce projektu objevila zprávička žádající vysvětlení, proč jsou na trhu dvě skoro totožné aplikace – ScreenToGif a Apowersoft Gif Maker. A vysvětlení se našlo prakticky ihned – je to plagiát, respektive Apowersoft Limited „ukradl“ zdrojové kódy aplikace ScreenToGif, trochu ji upravil (rozuměj – přidal Trial verzi, změnil About…), zakódoval a nabízí ji za peníze. Doživotní licence za 39 eur.

ScreenToGif je šířena pod licencí Microsoft Public License, která povoluje vytváření odvozenin, ale i ty musí být šířeny pod stejnou licencí, což tady není, neboť Gif Maker obsahuje licenční ujednání EULA. Co se týká firmy Apowersoft Limited, ta sídlí v Hong Kongu tj. v Číně (pomíjím současné dění kolem Hong Kongu) a určitě nebude lehké se něčeho domoct. Zatím je celá záležitost poměrně čerstvá, bude zajímavé sledovat, jak se vše vyvine.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky