Hlavní navigace

OpenSSL 3.0, nejen podpora Linux Kernel TLS

7. 9. 2021

Sdílet

OpenSSL Autor: OpenSSL

Po řadě vývojových verzí je na světě finální vydání OpenSSL 3.0, všeobecně používané SSL knihovny. Oproti verzi 1.1 přináší velké možnosti v rozšiřitelnosti, vyčištění kódu projektu zejména od zastaralých věcí a také rozličná vylepšení v architektuře knihovny. OpenSSL 3.0 také přechází na licenci Apache 2.0.

S touto verzí projektu přechází na tzv provider-based architekturu, která umožňuje větší flexibilitu, přináší HTTP/HTTPS klienta v knihovně libcrypto, podporu kernelového TLS na Linuxu, připojitelnost TLSv1.3 skupin, nový kodér/dekodér, kompletní implementaci Certificate Management Protocol (CMP), další nová API atd. Kompletní přehled novinek je k dispozici na domovském webu projektu.

Celkem nová verze obsahuje na 7500 změn od 350 vývojářů, které byly laděny v průběhu 17 alfa a 2 beta verzí. Projekt také téměř zdvojnásobil objem dokumentace. K dispozici je též příručka pro přechod z verze 1.1.1.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.