Hlavní navigace

OpenSUSE nabídne průběžné aktualizace aplikací

8. 12. 2010

Sdílet

Přestože se původní šepdanda o rolling-update variantě Ubuntu nakonec nepotvrdila, konkurenční distribuce možná přijdou s vlastním řešením. Podle informací v mailing listu projektu OpenSUSE se připravuje nová aktivita Tumbleweed, která uživatelům ve speciálním repositáři nabídne nejnovější stabilní vydání aplikací, které bude možné v systému jednoduše aktualizovat. Pokud jste si vzpomněli na podobný projekt Factory, pak vězte, že na rozdíl od něj bude Tumbleweed obsahovat jen prověřené verze aplikací, které by vám neměly nic rozbít. Nového repositáře se dočkáme po vydání OpenSUSE 11.4.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 12. 2010 18:26

  Jay (neregistrovaný)

  Táto správa už je trošku staršieho vydania...lebo už som to niekde čítal.

 • 9. 12. 2010 11:48

  Kaacz (neregistrovaný)

  Bylo dobre ujasnit, ze Factory repos nejsou vyvojove verze, ty jsou v repos Unstable. Ve Factory jsou veci od vyvojaru vypustene k uvolneni, ale spravci oficialnich oSuse balicku je jeste neprijmuli do standardnich repos. I kdyz je pravdou, ze to je opravdu repos potrebujici jeste masivnejsi testovani. A proto existuje.
  Pokud se tyka napr. KDE, tak jiz delsi dobu existuji repos s posledni stable verzi (ktera taktez zatim neni zarazena do standardniho repos) a extra repos UpdatedApps, kde jsou last-stable verze pouze aplikaci. Jestli je to same u Gnome netusim a nehodlam zjistovanim ztracet cas. A pokud se tou zpravou myslelo, ze neco takoveho bude i pro ostatni apliakce, tak uvidime. Pravdou je, ze kdyz odeberu aplikace KDE a Gnome, moc jich uz nezbyde :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.