Hlavní navigace

OpenSUSE pravděpodobně přejde na Btrfs

20. 9. 2013

Sdílet

Linuxová distribuce openSUSE 13.1 vyšla v první betaverzi a současně bylo oznámeno, že od příští verze pravděpodobně přejde na souborový systém Btrfs. Dnes používá ext4, stejně jako většina dalších distribucí. Ve výchozím stavu však nebudou povoleny všechny jeho možnosti, ale pouze ty, které budou shledány za dostatečně bezpečné k masovému nasazení. OpenSUSE by se tak mohlo stát první z velkých distribucí, které tento progresivní souborový systém nasadí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 9. 2013 20:31

  Rhinox (neregistrovaný)

  "...A discussion has been going on about making this future-oriented file system the default on the next openSUSE. That won’t be but btrfs is still a prominent option during installation so any relevant testing and bugfixing will benefit many openSUSE 13.1 users. And, more importantly, we aim for having it default in the future..."

  Tak ja nevim, v anglictine sem nikdy nevalel, jenze "in the future" bych rozhodne neprelozil jako "od pristi verze"...

 • 22. 9. 2013 10:10

  ppp (neregistrovaný)

  Původní článek jsem nečetl, ale v citovaném úryvku se naopak praví, že se o tom (zda btrfs defaultní již v příštím openSUSE) vedla diskuse, ale že to tak nebude.

 • 22. 9. 2013 10:20

  ppp (neregistrovaný)

  Linuxová distribuce openSUSE 13.1 vyšla v první betaverzi a současně bylo oznámeno, že od příští verze pravděpodobně přejde na souborový systém Btrfs. Dnes používá ext4, stejně jako většina dalších distribucí. Ve výchozím stavu však nebudou povoleny všechny jeho možnosti, ale pouze ty, které budou shledány za dostatečně bezpečné k masovému nasazení.

  Jednak je ve zprávičce logický kiks, kdy se píše, že ve výchozím stavu nebudou povoleny všechny možnosti ext4, i když měl autor nepochybně na mysli možnosti btrfs.
  A pak ta úžasná vazba "shledány za". :-)))
  Co takhle ... pouze ty, které budou shledány dostatečně bezpečnými...?

Byl pro vás článek přínosný?