Hlavní navigace

OpenWrt 19.07.0 přináší úvodní podporu pro WPA3

9. 1. 2020

Sdílet

Vývojáři uvolnili novou verzi linuxové distribuce OpenWrt 19.07.0, která je určena především pro instalaci do domácích routerů. Od předchozího vydání 18.06.0 proběhlo 3954 commitů, rozšířila se podpora hardware a všechny podporované platformy nyní používají jednu verzi linuxového jádra (4.14.162).

Důležitou novinkou je úvodní podpora pro bezpečnostní standard WPA3, který byl představen před dvěma lety. Podpora není ve výchozím stavu zapnutá a vyžaduje doinstalaci některých balíčků. V režimu přístupového bodu je to hostapd-openssl, pro roli klienta wpa-supplicant-openssl a případně wpad-openssl pro oba režimy zároveň. Balíčky jsou poměrně objemné, takže nejsou součástí výchozí instalace a budete pro ně potřebovat alespoň 8MB flash. Pro konfiguraci pak navštivte dokumentaci WPA režimů.

Změnou prošlo také webové rozhraní LuCi, které teď mnohem více práce při vykreslování převádí na klienta (prohlížeč), což snižuje zatížení routeru a zvyšuje rychlost. Samozřejmostí jsou také nové verze mnoha balíčků: hostapd 2.9, dnsmasq 2.80, dropbear 2019.78, busybox 1.30.1, gcc 7.5.0 a další. Všechny podrobnosti najdete v seznamu změn.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.