Hlavní navigace

Opera 48 umí převod jednotek, časových zón i kurzy měn a také tvorbu screenshotů

27. 9. 2017

Sdílet

Nová verze prohlížeče Opera přichází s dalším balíčkem nové funkcionality. Příjemným urychlením řady věcí je vestavěný převodník mezi národními měnami, časovými zónami či řadou fyzikálních jednotek. Výsledek lze jedním kliknutím zkopírovat do schránky. Stejně tak lze jedním kliknutím vyhledat označený textový řetězec.

Opera 48
Autor: Opera

Opera 48

Osmačtyřicítka, podobně jako Firefox, dostala nástroj na tvorbu screenshotů webových stránek a výřezů z nich (dostupný skrze ikonu či klávesovou zkratku). Nově lze také odstraňovat položky z návrhů v adresním řádku. Tvůrci také pročistili Opera Menu, nyní má být logičtěji uspořádané. V historii jsou k dispozici nedávno zavřené panely. Import je nově podporován také z MS Edge a Yandexu. Vylepšeny jsou některé animace a prvky v přípravě na macOS High Sierra a jeho HiDPI režim, resp. displeje s vysokým dpi obecně.

Opera 48 používá jako engine Chromium 61. K dispozici je kompletní přehled z měn. Operu lze buď stáhnout z domovského webu, nebo nechat aktualizaci na automatice.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 9. 2017 15:40

    AlYoSHA (neregistrovaný)

    Zda sa ze idu cestou FF. Urobia z browsera vsetko mozne a po rokoch budu odoberat. Uzasne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.