Hlavní navigace

Opera GX: speciální prohlížeč pro hráče

11. 6. 2019

Sdílet

Opera GX Autor: Opera

Prohlížeč Opera se objevuje v nové variantě. Opera GX přidává funkcionalitu, kterou využijí zejména až výhradně jen hráči počítačových her.

Předně lze přímo v prohlížeči nastavit, jaké maximální množství CPU a RAM bude používat (zde ve výchozím nastavení může prohlížeč sám limit překonat, pokud je to nutné, ale lze nastavit též Hard Limit, přes který nesmí). Dále integruje v boční liště podporu streamovací služby Twitch a dále disponuje možností zobrazovat uživateli novinky z herního světa. nejvýhodnější ceny atd. Další prvky zahrnují lepší podporu zvuku či možnost sladit vzhled prohlížeče s myší Razer.

Integrována je dále podpora řady messengerů, od Facebooku přes Telegram či VKontakte až po WhatsApp. U Opery dnes už asi nepřekvapí podpora popup okna s videem (přišla s tím na YouTube jako první, zde to funguje i s Twitchem a okno třeba s průchodem dané části hry vám Opera bez problémů zobrazí jako malé okénko i ve hře). Samozřejmostí je blokování reklamy, vlastní VPN, podpora WebExtension.

Má to jednu drobnou nevýhodu: Opera GX je v tuto chvíli k dispozici pouze pro Windows.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2019 15:29

    vlado

    Tá posledná veta znamená že pre mňa je to celé na kočku. Vo virtualboxe prehliadač asi nebude mať žiaden výkon.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.