Hlavní navigace

Opera Mini 4.1: rychlejší a pohodlnější

15. 5. 2008

Sdílet

Vyšlá nová verze webového prohlížeče Opera Mini 4.1 pro javové mobilní telefony, která je podle výrobce až o padesát procent rychlejší než předchozí verze. K dalším podstatným novinkám patří: automatické dokončování zadávaných URL, ukládání stránek pro offline prohlížení či nové rychlé prohledávání textu na zobrazené stránce. Opera Mini je dnes nejrozšířenějším prohlížečem v mobilních telefonech. Používá jí již více než 44 milionů uživatelů po celém světě. O Opeře Mini psal několikrát například Martin Hassman na svém blogu.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 5. 2008 11:07

  anonymní
  Neskutečně mě totiž iritovalo, že v úvodní obrazovce nahradili ikonku pro zobrazení on-screen klávesnice hodinami s aktuálním časem. Můj HTC Touch totiž klávesnici vůbec nemá.
  V předchozí opeře mini jsem jedním klikem zobrazil onscreen klávesnici a mohl hned začít psát URL, po napsání třech znaků se mi nabídl seznam dříve zadaných URL začínajících na ty 3 znaky. Naprosto ideální.
  V té nové Opeře si musím chvilku hrát se šipkama a pak potvrdit stiskem OK, než se vůbec dostanu k zadávání URL.

  Že nové verze programů obsahují spoustu nových serepetiček, které jejich použitelnost snižují, to chápu. Ale že to postihlo i takouvou úžasnou aplikaci jako Opera, a ještě v tak časném stadiu, to mě mrzí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.