Hlavní navigace

Opera Mini pro iPhone schválena, už je ke stažení

13. 4. 2010

Sdílet

Uběhlo 21 dní od chvíle, kdy společnost Opera Software požádala Apple o schválení prohlížeče Opera Mini pro iPhone. To na sebe upoutalo velkou pozornost, protože Apple už dříve odmítl zařadit do svého obchodu s aplikacemi některé velké aplikace, které odporují přísným pravidlům Apple. Trvalo to tři týdny, ale povedlo se – uživatelé iPhone si nyní již mohou nainstalovat zdarma nejoblíbenější mobilní prohlížeč Opera Mini.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2010 7:48

  XOR
  Stříbrný podporovatel

  po první zkušenosti mohu konstatovat, že je to neuvěřitelný neergonomický šmejd, ve srovnání s browserem, který je už v iPhone. Nedodržuje zvyklosti v ovládání, načítání stránek je pomalé a nestabilní (poměrně často opera tvrdí, že stránka neexistuje – při prvním pokusu o načtení, po chvíli je vše OK ). Překvapuje mne jen, že s tím schválením tak otáleli – na jednu stranu a na druhou, že to vůbec prošlo, protože to ovládání je skutečně naprosto mongolské. Jen mi to potvrdilo můj názor na Operu, že bez mediálního humbuku a umělých tlaků EU by Opera Software dávno zanikla.

 • 14. 4. 2010 8:39

  Tom5

  Můj názor:
  1. on je trochu problém v té zvyklosti ovládání. Nedávno Apple zamítl jednu aplikaci údajně(?) z důvodu, že se ovládala stejně (stejná gesta) jako jiná Apple aplikace

  2. Řekl bych, že s tím schvalováním zas tak neotáleli. Testování určitě nezabralo celých 20 dní (ale určitě víc než jiná aplikace). Zcela jistě nějaký ten den padl na diskusi, zda schválit, či neschválit. Protože viz. další bod

  3. Kdyby to nebyla Opera, tak by to dost možná neschválili. Svůj díl na schválení jistě má i fakt, že v případě odmítnutí, by si Apple mediálně pravděpodobně dost pohoršil.

  4. Nakonec je dobře, že tam jsou možné dva prohlížeče. Srovnání oběma produktům určitě pomůže (z hlediska uživatele).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.