Hlavní navigace

Opera představila nový prohlížeč založený na jádře WebKit

21. 1. 2013

Sdílet

Prohlížeče norské značky Opera vždy používaly vlastní renderovací jádro Presto. Nyní se ale Opera Software rozhodla pro velkou změnu a představila nový prohlížeč Opera Ice, který je založen na jádře WebKit, stejně jako například konkurenční Google Chrome.

Aby prý firma zůstala silným hráčem na dnešním trhu, musí mít v portfoliu prohlížeč pro iOS a Android. Právě tam nová Opera zamíří. Volba jádra WebKit má tak jednoduché vysvětlení: zatímco na Androidu je možné použít libovolné jádro, pravidla Apple vynucují použití WebKitu. Proto se Opera rozhodla na obou platformách použít právě toto řešení.

Díky použití hotového základu se vývojáři mohli soustředit na uživatelské rozhraní, které je právě na Ice tím nejzajímavějším a nejinovativnějším. Opera tvrdí, že obsah je tím hlavním, co uživatele zajímá a tak zrušila všechny viditelné ovládací prvky a nahradila je gesty. Nové ovládání si budeme moci vyzkoušet už během února. Pro uživatele Opery Mini tu máme také dobrou zprávu: o svůj prohlížeč nepřijdete, oba budou existovat paralelně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.