Hlavní navigace

Opera se snaží získat uživatele podporou Windows XP

20. 4. 2016

Sdílet

Už je to dva roky, co Microsoft úplně ukončil podporu operačního systému Windows XP. Přesto stále běží na cca 10 % počítačů připojených k internetu. Postupně ubývá prohlížečů, které Windows XP podporují. Toho se snaží chytnout Opera, která v příspěvku na blogu láká uživatele starších systémů XP a Vista.

Tyto systémy nedávno přestal podporovat Chrome. Aktualizace už nedostává ani Internet Explorer. Firefox se XP zatím drží, ale už také vyžaduje alespoň Service Pack 2, pokud možno 3. I přes zrušení podpory v Chromu je systém stále podporován v Chromiu, ze kterého vychází právě Opera. Ale těžko říct, na jak dlouho.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 4. 2016 9:53

  klokan

  To je jistě dobrý a záslužný počin. Vzpomínám si, že svého času byl Firefox jediný moderní prohlížeč pro Win98 an Win2000. Určitě i to tehdy přispělo k jeho popularitě. Jsou a budou skupiny uživatelů, co nemůžou nebo nechtějí měnit OS, ale i oni chtějí aktuální aplikace.

 • 20. 4. 2016 18:59

  karlik (neregistrovaný)

  Ve Win98 běřel Firefox strašně zpomaleně, Opera jako raketa. Operu jsem dokonce koupil, byl to nejrychlejší webový prohlížeč.

 • 20. 4. 2016 13:40

  ES (neregistrovaný)

  Fajn XP jsou posledni windows ktere mam a to jen z duvodu 4 programu a duvodu k vymene je stale mene. takze zijte jeste dlouho XP.

Byl pro vás článek přínosný?