Hlavní navigace

Opera Software ASA se mění na Otello Corporation ASA

19. 12. 2017

Sdílet

Norská holdingová společnost Opera Software ASA změnila svoje jméno na Otello Corporation ASA. Z hlediska oblíbeného webového prohlížeče jde o spíše kosmetickou změnu Opera Software AS, ale i název Opera či Opera Mini zůstává nadále stejný.

Jelikož to je poněkud matoucí, upřesněme si, že Opera Software AS je firma, kterou za ~600 miliónů dolarů loni koupili Číňané a která zahrnuje klientskou část. Změna názvu Opera Software ASA přichází právě proto, že s koupí byla do Číny prodána i značka Opera, změna názvu na Otello se tak týká jen věcí, které zůstaly v původním norském držení.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 12. 2017 8:38

  omfg (neregistrovaný)

  Z hlediska weboveho prohlizece pod nazvem Opera nejde o vubec nic, neb tento prohlizec casti firme "Opera Software ASA", prejmenovavane na "Otello Corporation ASA" jiz nepatri a s produktem ma spolecnou jen (ted uz davnou) historii. Novy vlastnik si koupil i nazev/znacku Opera.

  To jenom taci jako je Jezek z niceho delaj ponekud matouci senzaci.
  Aneb v minulosti vykradal root.cz a ostatni ceske weby aby mohl svoje matouci clanky sirit na diit.cz, nyni vykrada ostatni weby aby mohl svoje matouci clanky sirit na root.cz.
  Je videt ze se nic nezmenilo.

 • 20. 12. 2017 11:48

  -tri- (neregistrovaný)

  ... nechci byt stoura... ale ziskavani informaci z ostatnich zdroju patri k bezne praxi vsude... v novinarine.... (kazdy nemuze byt primo u deni na miste)
  ...pak by clovek musel psat beletrii...

 • 20. 12. 2017 20:30

  zurnal (neregistrovaný)

  Nazývat tento způsob šíření informací novinařinou, ten (vtip) je vážně dobrej (ironie).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.