Hlavní navigace

Operátoři podepsali smlouvu o spolupráci na pokrytí tunelů pražského metra

28. 7. 2015

Sdílet

Začátkem roku trojice tuzemských síťových operátorů oznámila spolupráci na pokrytí několika tunelů pražského metra. Konkrétně se jednalo o čtyři nové stanice trasy A – Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Nyní došlo ke zpečetění spolupráce formou smlouvy. Tu podepsali s Dopravním podnikem hl. m. Prahy operátoři – Vodafone, T-Mobile a CETIN.

Smlouva je uzavřena na 6 let a je v ní uvedeno, že signál mobilních sítí pro hlasové služby a vysokorychlostní internet (3G i LTE) budou moci využívat zákazníci všech mobilních operátorů, včetně těch virtuálních. 

Teď bude následovat objednávka vyzařovacího kabelu, stavební úpravy a instalace kabelu. Úpravy by měly probíhat po částech a to v omezených nočních hodinách, kdy je metro pro veřejnost uzavřeno – mezi jednou a třetí hodinou ranní.

Termíny dokončení zatím nejsou známy. Podle odhadů bychom se však mohli dočkat hlasových služeb a internetu již koncem tohoto roku.

(Zdroj: MobilMania)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.