Hlavní navigace

Opuštěných mobilních aplikací je 1,5 milionu, vývojáři už se o ně nestarají

12. 5. 2022

Sdílet

Mobil - mobilní telefon - smartphone Autor: Depositphotos

Analytická společnost Pixalate zveřejnila zprávu o opuštěných aplikacích, ze které vyplývá, že takových mobilních aplikací je nejméně 1,5 milionů. Apple i Google přitom nedávno oznámily, že hodlají odstraňovat opuštěné aplikace.

Společnost Pixalate při své analýze získala informace o všech dostupných aplikacích v App Store a Google Play a podívala se na jejich poslední aktualizaci. Našla přitom více než 650 tisíc aplikací pro iOS a 870 tisíc pro Android, které nebyly aktualizovány v posledních dvou letech. To je hranice, kterou pro zastaralost aplikací stanovil Google. Apple uvádí jen obecná ustanovení o „významné době“ od poslední verze.

Některé aplikace jsou však ještě starší – 180 tisíc pro iOS a 130 tisíc pro Android neprošlo procesem aktualizace za posledních pět let. Celkem jsou uživatelům k dispozici 4 miliony aplikací pro iOS a 3 miliony pro Android.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.