Hlavní navigace

Oracle seškrtal škody způsobené Androidem na pouhá 4 %

22. 2. 2012

Sdílet

Před rokem a půl společnost Oracle zažalovala Google za to, že v systému Android využívá technologie z prostředí Java, na které má Oracle patenty. Konkrétní patenty byly explicitně vyjmenovány a Oracle tím započal velké tažení za ochranu svého čerstvě nabytého „rodinného stříbra“. Původně vyčíslil škodu na astronomických 6,1 miliard dolarů.

Poměrně nedávno Oracle opět přišel s tím, že Google neoprávněně na jeho technologiích vydělává a Android mu ročně přinese 3,6 miliard dolarů. Požadovaná částka už ale byla v nové verzi žaloby výrazně snížena a Oracle požadoval od Google 2,6 miliardy dolarů a pak 10 až 15 procent z dalšího zisku.

Nyní se situace obrací a Oracle byl nucen výrazně seškrtat škody, které mu Google způsobuje. Z žaloby totiž musela být pro nedostatek důkazů odstraněna velká část dříve citovaných patentů, takže vyčíslené škody klesly na 230 milionů dolarů. To jsou necelá 4 % původní částky počítané v miliardách. Bude to signál pro další firmy, které se snaží vydělávat na patentech?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.