Hlavní navigace

ORS2015: od oživování malého výpočetního ovoce až po management superpočítačů

16. 10. 2015

Sdílet

Letošní ročník konference OpenSource řešení v sítích opět nezůstane pozadu v obsazení ani kvalitě přednášek. Takže co pro vás letos organizátoři společně s partnery „uvařili“? Pojďte alespoň trochu ochutnat. Konkrétní program můžete nalézt zde

Spektrum přednášek je opravdu široké. Moto letošního roku by mohlo být „Od oživování malého výpočetního ovoce až po management superpočítačů“.

Takže to vezměme hezky podle abecedy. Lumír Balhar z IT4Innovations přednese přednášku o ostravských superpočítačích. Pokud o jejich architektuře chcete něco vědět nebo byste se chtěli zapojit do nějakého projektu, abyste je mohli využívat, máte příležitost. Ondřej Caletka CESNETu nám povykládá zajímavé informace o možnostech zabezpečení SMTP serveru. Petr KrčmářRoot.cz nám vysvětlí, jak správně nasadit HTTPS tak, aby bylo spojení opravdu bezpečné. Petr LukešCZECHGLOBE nám ukáže, že opensource nástroje jsou velmi využívány i v dálkovém průzkumu Země. Lukáš Malý DataSysu nám ukáže, jak pomocí Zabbixu konfigurovat Log management postavený na Open Source. Filip ŘezáčVŠB-TUO předvede, jak se pomocí opensource nástrojů monitoruje kvalita řeči, David SeidlVŠB-TUO bude ždímat malé výpočetní ovoce jako Raspberry PI, Jiří Sléžka ze SLU nám ukáže, jak nainstalovat a spravovat virtualizační platformu oVirt, Michal StrnadCESNETu nám předvede, jak nainstalovat a zprovoznit ownCloud.

Co říkáte? Jak se vám tento pokrm líbí? Nám moc. Takže se těšíme na vaši účast! Nezapomeňte se registrovat! A nezapomeňte, že tentokrát se konference koná na hlavní budově v Karviné, ne na Vyhlídce jako dříve!

(Zaslal Lukáš Macura.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky