Hlavní navigace

Ouya prodala softwarovou část, vývojáři na peníze stále čekají

29. 7. 2015

Sdílet

Trápení společnosti Ouya, která má na svědomí stejnojmennou mikrokonzoli, je u konce – alespoň z části. Softwarovou část firmy totiž koupila herní společnost Razer, která se dosud věnovala naopak spíš hardwaru. Softwarovou část tvoří zejména herní obchod se slušnou řádkou nasmlouvaných prodejců. Razer jej integruje do své televizní herní platformy Cortex TV.

Podmínky dohody zveřejněny nebyly, ale stávající uživatelé mikrokonzole by i nadále měli mít přístup k obsahu. Otázka však stále visí nad balíkem peněz, který Ouya slíbila rozdělit mezi vývojáře za dočasnou exkluzivitu jejich titulů. Pro většinou malé a nezávisle vývojáře představuje výpadek desetitisíců dolarů příjmů značný problém. Ouya od toho dává ruce pryč s tím, že už ve své tehdejší formě neexistuje.

Přestože ve finančních problémech a s vyhlídkami na konec, Ouya jakožto firma stále existuje a funguje. Ve hře je také možnost, že dluhy za Ouyu zaplatí právě Razer. Už jen proto, že by si ve svém nově zakoupeném ekosystému přál klid a příznivé vztahy s vývojáři. Přibližně jeden milión dolarů, který Ouya vývojářům dluží, by pro něj nepředstavoval tak velkou investici.

(Zdroj: TechCrunch)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.