Hlavní navigace

Ovladače Catalyst 14.12 Omega i pro Linux

11. 12. 2014

Sdílet

AMD vydalo v úterý další verzi ovladačů pro své grafické karty. Přinášejí například podporou OpenGL ES 3.0, VA-API, OpenCL 2.0 a řadu opravených chyb. Nárůst výkonu je však závislý na modelu vaší grafické karty. Na některých kartách dosáhnete použitím těchto ovladačů znatelného nárůstu výkonu, ale na starších kartách může naopak dojít k jeho degradaci.

Ovladače jsou dostupné pro Windows a Linux na webu AMD.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 12. 2014 10:58

  vlado

  Nemyslím si to. V mojom desktope mám 4 roky AMD grafiku a nemám s ňou žiaden problém. Mal som v nej aj Catalisty, momentálne ide na opensource a fungujem na 2 nie rovnakých monitoroch.
  Rovnako na netbooku mojej polovičky je AMD, ten funguje už 3 roky.
  Samozrjeme ani na jednom z nich nie sú widle.

 • 13. 12. 2014 15:02

  staromódní hlupák (neregistrovaný)

  OSS ovladače sou vynikající, jenom s mírnou ztrátou výkonu. S catalysty mám nejhorší zkušenost. Výkon jde, ale stabilita hrozná, chyby se opakovaně vracejí nebo ještě lépe vůbec neopravují. Honí se jenom výkon. Vidím často artefakty i v gnome (hlavně po probuzení, pokud se teda probuzení vůbec povede).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.