Hlavní navigace

OXID eShop a první úspěchy

17. 8. 2009

Sdílet

Software pro provoz elektronických obchodů OXID eShop byl před třemi měsíci vydán pod GNU GPL 3. Podle zástupců společnosti oXy Online, která software vyvíjí, už začínají vznikat první české e-shopy, které OXID využívají. Za tři měsíce provozu máme přes tisícovku stažených verzí. Dokonce už se objevují první e-shopy, které na této platformě úspěšně běží, i když si je uživatelé zatím spíše osahávají a zkoušejí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2009 8:28

  duane (neregistrovaný)

  Mozna by stalo za to rict, ze skutecny vyrobce OXID eShopu neni oXy Online, jak by se mohlo ze zpravicky zdat, ale nemecti OXID eSales (http://www.oxid-esales.com) – oXy a OXID je pouze shoda jmen. oXy Online vyvijela vlastni eshop, ktery zrejme uz nesplnuje naroky dnesniho trhu, a tak zacala poskytovat OXID eShop, tedy az pote, co jej nemci uvolnili jako opensource.

 • 17. 8. 2009 11:44

  Petr Uttendorfský (neregistrovaný)

  OXID eShop (jako komerční řešení) nabízí oXy Online na českém trhu již rok – viz web www.oxid-eshop.cz. Open source verze byla uvolněna na začátku roku 2009. Výrobcem je opravdu německý OXID eSales, oXy Online zajišťuje českou a slovenskou lokalizaci a lokální úpravy. Mimochodem, je to skutečně pěkná shoda jmen :-)

  oXySHOP (který oXy Online stále vyvíjí) je určen pro jiný segment trhu než OXID eShop.

 • 25. 1. 2019 0:20

  Mirek Koumal (neregistrovaný)

  Musím uznat, že tento systém vypadá opravdu zajímavě. Brzy se chystám založit si svůj vlastní eshop, tak uvažuji jaký systém zvolit. Pořád se mi ale stejně asi nejvíce zamlouvá prestashop. Na ten se tu navíc dá najít spousta specialistů. Mně byli doporučeni třeba tito: https://www.1presta.cz/