Hlavní navigace

Oživení myšlenky druhého displeje na víku notebooku

11. 9. 2014

Sdílet

Na Intel Developer Forum 2014 představil Intel prototyp notebooku vybaveného sekundárním displejem umístěným na krytu, využívající technologii e-Ink (elektronický inkoust). Elektronický inkoust je výrazně úspornější oproti dnes běžně používaným technologiím (LCD, LED). To má velmi pozitivní vliv na výdrž baterie. Nevýhodou je možnost zobrazení jen  statického monochromatického obsahu.

Druhý displej by mohl uživatel využít například pro čtení elektronických knih nebo zobrazení e-mailové korespondence. Těžko si však představit čtení knihy na těžkém notebooku. Uživatelé spíše rovnou notebook otevřou a budou normálně pracovat, či použijí jiné zařízení – mobil, tablet nebo elektronickou čtečku.

Druhý displej není žádnou novinkou. Microsoft měl před sedmi lety technologii SlideShow. Jejím cílem bylo dostat na notebooky, aby na něm mohl nechat zobrazovat miniaplikace z Windows Vista. Další pokus bylo možné vidět na mobilní scéně v podobě YotaPhone. Technologie SlideShow se neprosadila a telefon nebyl moc úspěšný. Uvidíme, jak se s tím popere Intel.

(Zdroj: PCtuning)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?