Hlavní navigace

Palm prozradil své plány s Linuxem

15. 2. 2006

Sdílet

Včera na 3GSM v Barceloně prozradil PalmSource své plány s Linuxem. Kódové jméno pro novou platformu je ALP a měla by nabídnout flexibilní prostředí pro běh klasických Palm OS aplikací, ale i těch, které jsou napsané v Javě nebo přímo pro Linux.

Společnost předpokládá, že s licencováním svého systému začne na konci roku 2006 a v následujícím roce bychom se měli dočkat prvních zařízení. Podrobné informace přinesl server LinuxDevices.com.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2006 10:41

    Ctirad (neregistrovaný)
    Nejdřív to měl být nový PalmOS 6, který měli psát lidi od BeOS a měl být k dostání s prvními palmy na ARM architektuře. Pak to odložili, pak to zrušili úplně. Potom začali mluvit o linuxu a už tak dva roky se tam taky, kromě občasného vypuštění nějaké tiskové zprávy, nic neděje. Pěkně jim ujíždí vlak. Na druhou stranu pocketPC se taky roky plácá na jendom místě. Občas přibude nějaké nastavovátko tu a změní se barvička onde, sežere to nějaký ten MB navíc, ale nic podstatného se tam taky neděje. Chtělo by to nějakou bombu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.