Hlavní navigace

Papírové 3D brýle Google Cardboard mají půl milionu prodaných kusů

15. 12. 2014

Sdílet

Papírové 3D brýle Google Cardboard vznikly jen tak pro zábavu trochu jako vtípek. Ukázalo se ale, že jde o hodně zajímavou hračku, která díky své nízké ceně okolo 200 Kč oslovila masy. Andrew Nartker z Google teď zveřejnil blogpost, ve kterém tvrdí, že si brýle pořídilo už půl milionu uživatelů.

Pokud se vám nechce čekat na Oculus Rift a chcete získat podobný zážitek za pár korun, objednejte si papírové pouzdro na svůj mobil. Stojí pár korun a už pro něj vzniká hromada 3D aplikací.

Pokud se vám nechce čekat na Oculus Rift a chcete získat podobný zážitek za pár korun, objednejte si papírové pouzdro na svůj mobil. Stojí pár korun a už pro něj vzniká hromada 3D aplikací.

V současné době existují desítky aplikací využívajících Cardboard a podle Google jich bude rychle přibývat. Najdete je na samostatné stránce v Google Play a jsou mezi nimi jednoduchá dema, 3D videa nebo kompletní hry. Vývojáři nyní také dostávají do ruky nový SDK, který řeší například vykreslování, korekci zkreslení způsobeného čočkami, sledování pohybu hlavy a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.