Hlavní navigace

Parted Magic je stále možné stáhnout zdarma

14. 8. 2013

Sdílet

Parted Magic je live distribuce, která pomáhá mnoha uživatelům při řešení problémů s oddíly na discích. Vývoji se věnuje jediný člověk, Patrick Verner. Ten ovšem před časem přišel o práci a rozhodl se věnovat svému projektu naplno. Požádal přitom své příznivce, aby mu posílali dobrovolné příspěvky, ze kterých by mohl žít.

Pak ale přišla další rána: i jeho žena přišla o práci. Proto se Patrick rozhodl zkusit to razantněji a čerstvě vydaná verze 2013_08_10 je schovaná za „platební zdí“. Pro „okamžité stažení“ musíte zaplatit 4,99 dolarů, tedy asi sto korun. Na Phoronixu jeden čtenář říká, že je to podle něj naprosto fér a upozorňuje na to, že na eBay jsou schopni někteří Parted Magic prodávat za třikrát vyšší cenu.

Pokud Parted Magic používáte, zvažte také drobný příspěvek. Stovka nikoho nezruinuje a umožníte tím autorovi pracovat na projektu na plný úvazek. Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete platit, máte stále ještě možnost si nejnovější verzi stáhnout na Sourceforge.

Vadí vám, že si autor Parted Magic říká o peníze?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.