Hlavní navigace

Pět věcí, které by měl Google opravit v OS Android

Sdílet

Kamil Pošvic 16. 11. 2010

Jak tak čekáme na vydání nové verze OS Android 2.3 „Gingerbread“, tak bychom se společně mohli podívat na pět věcí, které by měl Google v systému opravit, aby byl ještě úspěšnější.

Pro server Arstechnica.com je sepsal Ryan Paul. Dle jeho názoru jedním z problémů je chybovost nativního emailového klienta. Pro GMail je aplikace dobrá a pěkně zpracovaná, ale pro komunikaci s jinými servery (například přes protokol IMAP) je chybovost poměrně značná. Dále pro využití služeb jako Google Reader nebo Google Docs jsou pro OS Android velice kvalitní aplikace třetích stran a řešení přímo od Google těchto kvalit zdaleka nedosahuje.

Dalším z bodů k nápravě je jednotná komunikace pomocí Google Voice, Google Talk a dalšími. Ikony jednotlivých funkcí jsou velice podobné a může docházet k záměně. Je zde i návrh na přepracování plochy. Existuje několik náhrad za standardní plochu a většina z nich má několikanásobně lepší widgety než je standard systému.

Posledním z bodů, které Ryan doporučuje předělat je rozlišení obrazovky a UI pro tablety. S tím, jak vývoj hardware postupuje vpřed a Android je k dispozici i na tabletech by bylo vhodné, aby systém podporoval i vyšší rozlišení. V současné době je podle specifikace maximální možné rozlišení WVGA, kdy jeden z rozměrů je maximálně 480px.

Uvidíme, zda některé z těchto vlastností se dočkají změn již v blížícím se vydání verze 2.3 „Gingerbread“, minimálně vyšší rozlišení displaye je do této verze slibováno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.