Hlavní navigace

Pět věcí, které by měl Google opravit v OS Android

16. 11. 2010

Sdílet

Jak tak čekáme na vydání nové verze OS Android 2.3 „Gingerbread“, tak bychom se společně mohli podívat na pět věcí, které by měl Google v systému opravit, aby byl ještě úspěšnější.

Pro server Arstechnica.com je sepsal Ryan Paul. Dle jeho názoru jedním z problémů je chybovost nativního emailového klienta. Pro GMail je aplikace dobrá a pěkně zpracovaná, ale pro komunikaci s jinými servery (například přes protokol IMAP) je chybovost poměrně značná. Dále pro využití služeb jako Google Reader nebo Google Docs jsou pro OS Android velice kvalitní aplikace třetích stran a řešení přímo od Google těchto kvalit zdaleka nedosahuje.

Dalším z bodů k nápravě je jednotná komunikace pomocí Google Voice, Google Talk a dalšími. Ikony jednotlivých funkcí jsou velice podobné a může docházet k záměně. Je zde i návrh na přepracování plochy. Existuje několik náhrad za standardní plochu a většina z nich má několikanásobně lepší widgety než je standard systému.

Posledním z bodů, které Ryan doporučuje předělat je rozlišení obrazovky a UI pro tablety. S tím, jak vývoj hardware postupuje vpřed a Android je k dispozici i na tabletech by bylo vhodné, aby systém podporoval i vyšší rozlišení. V současné době je podle specifikace maximální možné rozlišení WVGA, kdy jeden z rozměrů je maximálně 480px.

Uvidíme, zda některé z těchto vlastností se dočkají změn již v blížícím se vydání verze 2.3 „Gingerbread“, minimálně vyšší rozlišení displaye je do této verze slibováno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?