Hlavní navigace

Pět zajímavých linuxových zařízení na CES

14. 1. 2010

Sdílet

Na Consumer Electronics Show neboli CES, bylo minulý týden představeno spousta nových zařízení, z nichž na některých běžel Linux. O pěti takových píše server linux-netbook.com. V článku je zmíněn třeba osobní internetový prohlížeč od Sony, známé domácí multimediální centrum Boxee Box od Dellu a pak tři docela výjimečné kousky hardwaru. V prvním případě jde o malý počítač EBOX ne větší než sešit, jehož systém běží z SD karty, má 1,2 GHz ARM procesor a dokáže přehrát 1080p HD video. Druhý zajímavý kousek je univerzální panel pro kuchyňské, kancelářské i jiné zařízení, který běží na Androidu umožňuje tyto zařízení ovládat. V článku je i video, které zařízení představí mnohem lépe.

Třetí zařízení, které dokáže zaujmout, je SOHO server Plug Computer, který poskytuje síťové služby a vcelku snadno si ho můžete splést s rozdvojkou. Zařízení běží na 2 GHz procesoru ARMANDA 300 a podporuje několik linuxových distribucí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.