Hlavní navigace

Petice „Internet bez cenzury 2.0“

23. 10. 2011

Sdílet

Věci veřejné před pár dny přišly s návrhem na blokování zahraničních stránek, což povede k cenzuře internetu. Bohužel se na tom podle médií shodla celá vládní koalice. V reakci na tento návrh byla spuštěna nová petice proti cenzuře internetu

Nedávná kampaň proti cenzuře internetu měla obrovský ohlas a petici během několika dnů podepsalo přes 14 tisíc lidí. Díky silnému mediálnímu tlaku byl cenzorský přílepek novely loterijního zákona smeten ze stolu. O co šlo před pár měsíci a nyní shrnul na Lupě Jiří Peterka.Politici se poučili z předchozího protestu a o plánované implementaci zarytě mlčí, aby se proti ní nikdo nemohl ohradit. I přesto se ale začaly ozývat hlasy, podle kterých je taková blokace neúčinná a bude možné ji snadno obejít.

Během blokády sídla Věcí veřejných jejich tiskový mluvčí tvrdil (čas 2:52), že o ničem neví, i když zpráva proběhla médii a vyjádřil se k ní i předseda VV. Neví se ani, kdy chtějí poslanci cenzuru schválit, ale další schůze sněmovny je svolána na úterý 25. října.Petici „Internet (navždy) bez cenzury 2.0“ můžete podepsat opět na adrese internetbezcen­zury.cz.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky