Hlavní navigace

Phishingová aplikace se dostala až na Android Market

Petr Krčmář

Phishingová bankovní aplikace napadající účty uživatelů se dostala až na oficiální Android Market. Aplikace se maskovala jako oficiální klient banky First Tech Credit Union a přestože byla poměrně rychle odhalena a stažena, stihla napáchat škody minimálně v otázce důvěry ke službě Android Market.

K incidentu došlo už před Vánoci, ale First Tech Credit Union vydala oficiální oznámení až teď. V něm varuje uživatele před použitím této aplikace a informuje, že ji již není možné z Android Market stáhnout. Informuje přitom, že žádná podobná oficiální bankovní aplikace neexistuje a jednalo se tedy o podvrh.

Je vidět, že i taková služba může být jednoduše zneužita k ilegální činnosti. Google se ve svých podmínkách samozřejmě zříká jakékoliv zodpovědnosti za podobné incidenty: Společnost Google a její dceřiné společnosti a přidružené organizace vůči vám nenesou žádnou odpovědnost v rámci jakékoli teoretické odpovědnosti za jakékoli přímé, nepřímé, vedlejší, zvláštní, následné nebo exemplární škody, které můžete utrpět prostřednictvím používání služby Market.

Našli jste v článku chybu?