Hlavní navigace

Phishingová aplikace se dostala až na Android Market

13. 1. 2010

Sdílet

Phishingová bankovní aplikace napadající účty uživatelů se dostala až na oficiální Android Market. Aplikace se maskovala jako oficiální klient banky First Tech Credit Union a přestože byla poměrně rychle odhalena a stažena, stihla napáchat škody minimálně v otázce důvěry ke službě Android Market.

K incidentu došlo už před Vánoci, ale First Tech Credit Union vydala oficiální oznámení až teď. V něm varuje uživatele před použitím této aplikace a informuje, že ji již není možné z Android Market stáhnout. Informuje přitom, že žádná podobná oficiální bankovní aplikace neexistuje a jednalo se tedy o podvrh.

Je vidět, že i taková služba může být jednoduše zneužita k ilegální činnosti. Google se ve svých podmínkách samozřejmě zříká jakékoliv zodpovědnosti za podobné incidenty: Společnost Google a její dceřiné společnosti a přidružené organizace vůči vám nenesou žádnou odpovědnost v rámci jakékoli teoretické odpovědnosti za jakékoli přímé, nepřímé, vedlejší, zvláštní, následné nebo exemplární škody, které můžete utrpět prostřednictvím používání služby Market.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 1. 2010 12:42

  _r3450n_ (neregistrovaný)

  Podzrive je, ze ofiko prehlasenie vyslo az teraz. Banka zrejme prisla na to, ze na tom koniec koncov zarobi, tak sa nikam neponahlala. Paranoidna varianta by bola, ze to pochadza od samotnej banky :D

 • 13. 1. 2010 12:55

  Petr Krčmář

  Je obvyklé, že banky informují o bezpečnostních incidentech s několikaměsíčním zpoždění. Hezky je to vidět u různých velkých podvodů s kartami. To se v prosinci dozvíte, že ve Španělsku se během letošního léta… Banky se tím chrání a nejdříve se snaží problém vyřešit a urovnat. Jde jim o jméno.

 • 13. 1. 2010 16:45

  Ped7g

  Vzhledem k tomu ze se jednalo jen o zneuziti jmena banky a ve skutecnosti na jejich strane nebyl problem, tak by jeden cekal ze budou rvat na google vic, aspon by to vypadalo jak jim zalezi na bezpeci jejich klientu.

  Takze vase vysvetleni, prestoze pravdepodobne, tak zanecha takovou divnou pachut… :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.