Hlavní navigace

Pidgin plugin AnswerScripts dostal umělou inteligenci

17. 1. 2012

Sdílet

FrameWork AnswerScripts je švýcarský nůž mezi pluginy do libPurple (tj. i do Pidginu), který pomocí přehledného frameworku umožňuje uživatelům s minimální znalostí BASHe nebo jiných skriptovacích jazyků vytvářet pluginy (tzv. AnswerSkripty). Několik takových má i v základní výbavě a většinou jde o ukázkové skripty, které umožňují debuging, automatické odpovědi, vzdálené ovládání pidginu a počítače na kterém běží, notifikace a forwardování zpráv mezi pidgin účty nebo někam úplně jinam.

Nyní nově přibyl AnswerScript propojující Pidgin se známý enginem umělé inteligence, který si říká MegaHAL (balíček naleznete v Debianu). Tento AnswerScript v defaultním nastavení předává konverzaci MegaHALovi k učení a v případě vaší nepřítomnosti (nebo pokud je nastaven jinak) se pokusí s protistranou navázat (ne)smysluplnou konverzaci, kterou mimochodem zvládne i v češtině.

Tip na závěr: Pokud se vám nechce čekat, až se MegaHAL naučí česky z vašich rozhovorů, můžete mu po patřičném přeformátování pajpou předhodit libovolný text, který ovšem kromě jeho mateřského jazyka ovlivní také jeho „osobnost“ a tak jiných výsledků dosáhnete z vašich IRC logů (ohraný pivař), jiných z klasické literatury (slušný vzdělaný mladík), jiných z titulků k americkým filmům (Travolta z Pulp Fictionu?) a jiných ze surreálné poezie (schizofrenik).

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky