Hlavní navigace

PineNote: linuxový tablet s e-inkovým displejem

20. 1. 2022

Sdílet

PineNote tablet Autor: PINE64

Společnost PINE64 zveřejnila aktuální info o tom, co právě chystá a na jakých zařízeních pracuje. Mimo jiné se v něm dozvíte, že linuxový tablet PineNote je k dispozici a je ho možné objednat. Stále jde o přístroj určený pro vývojáře, protože není hotový operační systém ani žádné uživatelské rozhraní. Tablet přichází pouze s nainstalovaným bootloaderem a měl by zajímat vývojáře, kteří se chtějí podílet na jeho dalším rozvoji.

PineNote je 10" tablet, který disponuje vícedotykovým e-inkovým panelem schopným zobrazit 1404×1872 bodů a 16 odstínů šedi. Pohání ho čtyřjádrový procesor Rockchip RK3566 taktovaný na 1,8 GHz s grafikou Mali G52 2EE, který může být doplněn až o 4 GB paměti a 128GB úložiště typu eMMC. Tablet také disponuje Wi-Fi 5 (802.11ac) a Bluetooth 5.0. Šasi je z hořčíkové slitiny, pro připojení a nabíjení slouží konektor typu USB-C s USB 2.0.

První vybraní vývojáři dostali PineNote už v prosinci a podle zástupců firmy se od té doby podařilo ujít velký kus cesty směrem k rozběhnutí Linuxu a Androidu. Různí vývojáři provozují například Alpine Linux, Debian nebo NixOS. Další distribuce prý budou rychle následovat. Pokud vás vývoj na tomhle zařízení zajímá, můžete si ho pořídit za 399 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.