Hlavní navigace

PiTiVi 0.13.5 je připraveno pro Ubuntu 10.10

23. 9. 2010

Sdílet

OpenShot není jediný mezi nelineárními video editory, který v poslední době povýšil na novou verzi. Další v řadě je PiTiVi 0.13.5, jenž je tak trochu tlačeno blížícím se vydáním Ubuntu 10.10, ve kterém má figurovat a pravděpodobně do něj vývojáři nezahrnuli vše co měli v plánu. Hlavní cíl bylo opravit několik vážnějších nedostatků ještě před vydáním Ubuntu 10.10, aby se s nimi uživatelé již znovu nemuseli trápit. V této verzi byly odstraněny problémy PNG a JPEG obrázky, vylepšen výkon, byla přidána podpora pro zálohování projektů, změnám neuniklo ani uživatelské rozhraní, 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 9. 2010 17:12

  šachy (neregistrovaný)

  Kdy už konečně bude možné vyvořit video "jedním kliknutím" bez minimálních znalostí o kodecích, kontejnerech, samplování atd s nějakou univerzální konfigurací?

  Prostě funkce "Vytvoř avi/mkv/mpg/..."->název souboru->OK->rendering...

 • 23. 9. 2010 17:55

  drapalik (neregistrovaný)

  Kino pochopim, proste video z dovoleky, ale tieto nahrazky NLE mi nejak unikaju, lahke pre BFU niesu a na pouzitie ako profi? Jak mna to vubec napadlo.
  Neviem kam tvorcovia smeruju.

 • 23. 9. 2010 18:03

  Deafboy

  Mňa skôr trápi že sa stým ponáhľajú práve pre dátum vydania. A nakoniec to dopadne ako každé ubuntu. Soft nevyladený, zbúchaný na rýchlo len aby sa stihol termín. ubuntu by malo vychádzať len raz za rok.

 • 23. 9. 2010 18:31

  asdfg (neregistrovaný)

  Už si někdy něco vyvíjel? Když má distribuce vývojový cyklus půl roku, tak se naplánuje implementace funkcí na půl roku, když rok tak se plánuje vývoj na celý rok. Jediný rozdíl je pak v tom, že po roce tam toho je o něco víc a je o něco těžší to udělat stabilní, protože "rozbité" to je delší dobu. Prakticky je pak jedno, jestli distribuce vychází každý půl rok nebo rok, ve výsledku všichni spěchají, aby stihli termín, jenom jedni spěchají dvakrát do roka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.