
Na trhu jsou telefony se 108Mpix snímačem od Samsungu. Víme, že firma pracuje na 150 a 200Mpix snímačích. V září tohoto roku hovořil šéf marketingu senzorového týmu v Samsung Semiconductor, Jinhyun Kwon, o ultimátním cíli v podobě 500Mpix snímače. Míří ale firma dál?
Slajd, který v posledních dnech koluje internetem, naznačuje původ v prezentaci pro investory a spekuluje nad možnostmi osazení velkého 1/0,57” snímače s 600Mpix v telefonech. S takto velkým snímačem ale vyvstávají mnohé konsturkční problémy související s nutností též větší optiky, která by telefon ztlustila natolik, že by měl daleko k současným plackám.
Teoretické cesty k použití něčeho takového tak logicky budou moci vést jedině přes další zmenšování fotocitlivých buněk. Otázkou je, zdali takto velký snímač vůbec má v telefonech smysl, ostatně to celé může být jen něčí žert.