Hlavní navigace

Po roce bylo významně aktualizováno VLC pro Android

6. 12. 2017

Sdílet

Po více než roce byl aktualizován přehrávač VLC pro Android na verzi 2.5. Novinek je celá spousta, přibyla například podpora pro 360° videa, rozhraní má nový dynamický vzhled, noční režim a podpora Androidu Oreo přináší režim picture-in-picture.

Kromě toho byl zrychlen start, vylepšen ekvalizér, přepsána knihovna médií, bylo vylepšeno vyhledávání a přibyla například také podpora Android Auto – včetně ovládání hlasem. Stahovat můžete z Google Play.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 12. 2017 22:05

  bez přezdívky

  I po této aktualizaci řeším na dvou Androidech tento problém: Vždy aktuální VLC v Androidu 4.x.x ve starém tabletu Acer stejně jako vždy aktuální VLC v Androidu 7.1 v Xiaomi Redmi Note 4 (ale stejně jako nativní přehrávač médií) nedokáže plynule přehrávat videa mp4 v DVD rozlišení stažená z Vodafonské IPTV jako nahrávky televizního vysílání. Jiná videa běžně stahovaná třeba z Youtube, fejsu apod. přehrají v pohodě. Ty IPTV nahrávky mají tyto parametry: Kodek H.264, rozlišení 720x576, datový tok 1301kb/s, 25sn./s. Jakmile někdo dovolí, vyzkouším to i na jiných zařízeních. HW akcelerace bez účinku. V LG Smart televizi je plynulost lepší, jemněji rozkouskovaná, ale taky ne zcela plynulá. Když si ale smartphone natočí své mp4 video ve FHD rozlišení, je to plynulé, tedy na tom smartphonu. Co s těmi prve specifikovanými videi můžou mít ty hardwary za potíže probůh?

 • 6. 12. 2017 23:03

  Jenda (neregistrovaný)

  > Co s těmi prve specifikovanými videi můžou mít ty hardwary za potíže probůh?

  Profil, pixfmt? Možná se trefili do kombinace, kterou neumí HW akcelerace v tom telefonu.

 • 6. 12. 2017 23:48

  srigi

  Zobraz si metadata tych videi cez mediainfo. Nastav text vyst. format, alebo to nechaj vypisat na konzolu.