Hlavní navigace

Počet uživatelů Thunderbirdu stále roste

2. 3. 2015

Sdílet

Přestože mnozí už před léty věštili konec desktopovým e-mailovým klientům, které mělo pohřbít webové rozhraní, zjevně to stále tak dramatické není. Mozilla zveřejnila statistiky aktivních denních instalací (ADI) Thunderbirdu, což je počet klientů, kteří se denně připojí k serveru pro stažení seznamu blokovaných rozšíření.

Nejde tedy o reálné uživatele, protože někteří z nich nepoužívají Thunderbird denně a další jsou třeba za firewallem, který je k aktualizaci seznamu nepustí. Podle Mozilly je proto potřeba číslo vynásobit zhruba třikrát, abychom získali reálný počet uživatelů. Důležitější je ale trend, podle kterého stále roste (nejméně sedm let nazpátek) počet instalací.


Mozilla

Růst počtu instalací Thunderbirdu

V současné době tedy denně zapne Thunderbird téměř deset milionů uživatelů, za měsíc by to teoreticky mohlo dělat něco kolem třiceti milionů. Jednoznačně nejvíce uživatelů (1,7 milionů) je v Německu, následuje Japonsko (1 milion), Spojené státy (927 tisíc), Francie (777 tisíc) a Itálie (514 tisíc). Česko se do horní desítky nedostalo, máme tedy méně než čtvrt milionu uživatelům.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.