Hlavní navigace

Počítače Dell s Ubuntu jsou jen pro domácí uživatele

21. 6. 2007

Sdílet

Slashdot cituje z Ubuntu fóra, na kterém si jeden diskutující stěžuje na postup Dellu. Chtěl prý pro neziskovou organizaci, ve které pracuje, pořídit nový počítač s distribucí Ubuntu. Představitelé Dellu mu ale sdělili, že jsou tyto stroje určeny výhradně pro domácí použití: „Tyto počítače Dell jsou určeny pro osobní použití. Pokud jej tedy chcete využít pro sebe, můžete si jeden pořídit.” Nakupující tak musel lhát a zaplatit svou vlastní platební kartou. Byl tak nucen zaplatit navíc daň ve výši 90 USD (10 % ceny).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2007 11:01

  Ondřej Surý
  Proč nelze ten původní příspěvek přepsat, alespoň v původním smyslu :-(. Chápu, že věta: "Had I bought it with my own card, I would have had to pay tax (~$90), which my company would not have reimbursed me for. So.....no Dell today." je poněkud komplikovaná.

  Ale udělat z "musel bych zaplatit navíc daň" větu "Byl tak nucen zaplatit navíc daň ve výši 90 USD"... to už chce hodně velký necit pro jazyk.

  To samé platí o větě: "Nakupující tak musel lhát a zaplatit svou vlastní platební kartou."

  :-(
 • 21. 6. 2007 11:29

  def (neregistrovaný)
  Tedy, autor teto novinky by mohl okamzite aspirovat na titul honore de blamaz :-) Doufam, ze se najde nekdo, kdo tuto novinku uvede na pravou miru ...
 • 10. 7. 2007 17:22

  anonymní
  nj, každej asi neovládá kondicionály... pěkná haluz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.