Hlavní navigace

Podpora telefonů BlackBerry poběží ještě dva roky

20. 12. 2017

Sdílet

Poslední produkty s BlackBerry 10 přišly na trh před dvěma roky a krátce poté začalo být zjevné, že firma s vlastním OS už nepočítá a postupně přejde na Android. Majitelé telefonů BlackBerry z před-Androidí éry mohou počítat už jen se dvěma roky podpory.

Ve výsledku je to vlastně dobrá zpráva, protože původně se počítalo s jejím rychlejším ukončením. Na druhou stranu ale firma uzavře i aplikační obchod, čím definitivně pošle tuto platformu do důchodu. Dva roky podpory se týkají jak BlackBerry OS 10, tak platformy jako takové včetně síťového přístupu.

Majitelé telefonů s operačním systémem BlackBerry mohou očekávat výrazné slevy na nákup Androidích modelů – konkrétní nabídka se teprve chystá (očekávat v ní lze tlefony KeyOne a Motion). Už příští rok v březnu skončí služba BlackBerry Travel a video hovory Playbook. S koncem roku 2019 pak i aplikační obchod BlackBerry World. Firma děkuje všem věrným zákazníkům.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.